O prázdninách by se tak dosažitelná úroková sazba pro běžného klienta mohla pohybovat v rozmezí 2,3 až 2,6 procenta v závislosti na doplňkových službách.

O prázdninách by se tak dosažitelná úroková sazba pro běžného klienta mohla pohybovat v rozmezí 2,3 až 2,6 procenta v závislosti na doplňkových službách. Evropský statistický úřad Eurostat uvádí, že růst cen nemovitostí byl koncem loňského roku v Česku čtvrtý nejvyšší v celé EU.. Důvodem zvyšování základních sazeb je jednoznačně obava z dalšího růstu inflace, k níž přispívá zejména růst cen ropy na světových trzích a také problémy se sklizní u producentů ovoce a zeleniny, kteří se kvůli proticovidovým opatřením potýkají s nedostatkem pracovníků.. Toto zvýšení se záhy promítne i do sazeb u firemních a hypotečních úvěrů. "Za zdražováním nemovitostí v Česku lze vidět jak nepolevující vysokou poptávku po nemovitostech k vlastnímu bydlení či na investici, nedostatečnou a zdlouhavou výstavbu, ale také rostoucí ceny prací a stavebních materiálů. Ve druhé vlně se pak sazby u hypoték s pětiletou fixací mohou ke konci roku blížit hranici tří procent,“ odhadl hlavní analytik Broker Consulting Martin Novák.. Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Hranici dvou procent překročily v březnu.. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 korun. "V první vlně očekáváme zvýšení o 0,15 až o 0,25 procentního bodu. Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. Vyzkoušejte naše kalkulačky a. K první úpravě základních úrokových sazeb může podle něj dojít po červnovém zasedání bankovní rady ČNB. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.. Žadatelům o hypotéku přidělává vrásky na čele také dramatické zdražování nemovitosti. Pro letošní rok odborníci očekávají minimálně dvojí zvyšování úrokových sazeb České národní banky. Naše zprávy najdete i na sítích. Na druhou stranu se domnívám, že pokud strmě nenaroste turistický ruch, mohly by se ceny na trhu s nájemním bydlením stabilizovat. Hlavní zpravodajská relace Televize Seznam..

Značky:

prázdniny sazba závislost služba cena nemovitost obava inflace ropa sklizeň zelenina poptávka investice výstavba práce vlna hypotéka fixace hranice koruna kalkulačka úprava rada vráska banka zpráva strana relace televize sazba cen nemovitostí sazeb nemovitostech ceny sazby hypoték cena hypotéky hypotéku nemovitosti