Evropský statistický úřad Eurostat uvádí, že růst cen nemovitostí byl koncem loňského roku v Česku čtvrtý nejvyšší v celé EU..

O prázdninách by se tak dosažitelná úroková sazba pro běžného klienta mohla pohybovat v rozmezí 2,3 až 2,6 procenta v závislosti na doplňkových službách. Evropský statistický úřad Eurostat uvádí, že růst cen nemovitostí byl koncem loňského roku v Česku čtvrtý nejvyšší v celé EU.. Důvodem zvyšování základních sazeb je jednoznačně obava z dalšího růstu inflace, k níž přispívá zejména růst cen ropy na světových trzích a také problémy se sklizní u producentů ovoce a zeleniny, kteří se kvůli proticovidovým opatřením potýkají s nedostatkem pracovníků.. "Za zdražováním nemovitostí v Česku lze vidět jak nepolevující vysokou poptávku po nemovitostech k vlastnímu bydlení či na investici, nedostatečnou a zdlouhavou výstavbu, ale také rostoucí ceny prací a stavebních materiálů. Toto zvýšení se záhy promítne i do sazeb u firemních a hypotečních úvěrů. Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Hranici dvou procent překročily v březnu.. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Ve druhé vlně se pak sazby u hypoték s pětiletou fixací mohou ke konci roku blížit hranici tří procent,“ odhadl hlavní analytik Broker Consulting Martin Novák.. "V první vlně očekáváme zvýšení o 0,15 až o 0,25 procentního bodu.

Značky:

prázdniny sazba závislost služba cena nemovitost obava inflace ropa sklizeň zelenina poptávka investice výstavba práce hypotéka hranice vlna fixace sazba sazeb sazby